Татарстан Республикасы массакүләм мәгълүмат чараларында «Хезмәт җитештерүчәнлеге» илкүләм проектын яктыртуда лидерлар рәтендә

2021 елның 21 июле, чәршәмбе

Федераль компетенцияләр үзәге быелның июнь аенда РФ төбәкләрендә «Хезмәт җитештерүчәнлеге» илкүләм проектын массакүләм мәгълүмат чараларында яктырту буенча чираттагы нәтиҗәләрне ясаган.

Татарстан Республикасы – массакүләм мәгълүмат чараларында иң югары активлык күрсәткән төбәкләр арасында.

«Хезмәт җитештерүчәнлеген арттыру – 2030 елга кадәр Татарстан Республикасы стратегиясендә билгеләнгән максатка ирешүнең төп резервы. Нәкъ менә югары хезмәт җитештерүчәнлеге безнең икътисадның конкуренциягә сәләтлелегенең төп күрсәткече булып тора», – дип билгеләп үтте Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов.

Айның кыскача нәтиҗәләре:

Июнь аенда «Хезмәт җитештерүчәнлеге» илкүләм проекты буенча сыйфатлы һәм санлы медиа күрсәткечләр «Җитештерүчәнлек 360» форумын мәгълүмат белән актив тәэмин итү хисабына сизелерлек арткан.

Илкүләм проектны төп рольдә телгә алуга бәйле мәкаләләр өлеше илкүләм проектның массакүләм мәгълүмат чараларында телгә алынган барлык очракларында 58%ын тәшкил иткән.

Илкүләм проект хакында уңай телгә алу өлеше – 38%. Тискәре яктан телгә алу – 0,2%.

Июнь аенда федераль телевидениедә 6 сюжет чыккан, бу илкүләм проектны искә алып, барлык телеэфирларның 7%ын тәшкил иткән.