Массакүләм мәгълүмат чаралары арасында дәүләт сатып алулары мәсьәләләрен иң яхшы яктыртуга конкурс игълан ителде.

2022 елның 10 ноябре, пәнҗешәмбе

Сатып алулар буенча Татарстан Республикасы дәүләт комитеты, «Татмедиа» матбугат һәм массакүләм коммуникацияләр буенча республика агентлыгы һәм «Татарстан Республикасы сатып алуларын үстерү үзәге» акционерлык җәмгыяте дәүләт һәм муниципаль ихтыяҗларны тәэмин итү өчен товарлар, эшләр, хезмәтләр сатып алу өлкәсендә контракт системасы эшчәнлеге мәсьәләләрен массакүләм мәгълүмат чараларында иң яхшы яктыртуга республика конкурсы үткәрә.

Конкурсның максатлары:

- сатып алулар өлкәсендә контракт системасының эшләве, закупкалар өлкәсендә мәгълүматның ачыклыгы һәм ачыклыгы турында җәмгыятьнең мәгълүматлылыгын арттыру;

- сатып алулар өлкәсендә контракт системасы эшләве, бюджет акчаларыннан файдалануның нәтиҗәлелеген арттыру, конкурентлык мохите булдыру, инновацияләрне стимуллаштыру мәсьәләләре буенча иҗтимагый фикер алышуның активлыгын стимуллаштыру;

- дәүләт һәм муниципаль ихтыяҗлар өчен сатып алуларда катнашу мәсьәләләренә республика товар җитештерүчеләренең игътибарын җәлеп итү;

- кече эшкуарлык субъектларының, социаль юнәлешле коммерциягә карамаган оешмаларның, инвалидлар оешмаларының, җинаять-үтәтү системасы учреждениеләренең һәм предприятиеләренең дәүләт һәм муниципаль ихтыяҗлар өчен сатып алуларда катнашу мәсьәләләренә игътибарын җәлеп итү.

Конкурста катнашуга 2022 елның 1 гыйнварыннан 2022 елның 30 ноябренә кадәрге чорда чыккан һәм конкурс максатларына җавап бирә торган эшләр кабул ителә.

Конкурс эшләре 2022 елның 18.00 30 ноябренә кадәр шул көнне кабул ителә.

Конкурс нигезләмәсе белән әлеге сылтама буенча танышырга мөмкин :   https://goszakupki.tatarstan.ru/index.htm/news/2139074.htm

Конкурста катнашу мәсьәләләре буенча «ТР Сатып алуларны үстерү үзәге» АҖенә түбәндәге адрес буенча мөрәҗәгать итәргә кирәк: 420107, Казан шәһ., Петербург ур., 86 йорт, кабул итү бүлмәсе, e-mail: crz.rt@tatar.ru.

Җаваплы зат: Трошагина Дарина Викторовна, тел. (843) 562-02-01 (232).