2018 елның 28 декабре, җомга

27 декабрьдә Казанда Үзәк стадионның футбол-җиңел атлетика манежы кырында Татарстан Республикасы спорт министрлыгы һәм республика массакүләм мәгълүмат чаралары җыелма командалары арасында футбол буенча иптәшләрчә уен узды. Матчта шулай ук Татарстан Республикасы спорт министры Владимир Леонов та катнашты.

Командалар куркыныч мизгелләрне тышлау белән мавыктыргыч уен күрсәттеләр, ләкин ике 25 минутлык тайм нәтиҗәләре буенча җиңүчене ачыкламадылар. Нәтиҗә-3: 3.

«Бүген чын көрәш булды, чын күңелдән әйтәм. Искиткеч матч, беркем дә бирешергә теләмәде. Мин сезнең барыгызны да сезонны шулай матур итеп тәмамлавыбызны котлыйм, аны тиешле бирергә кирәк, шулай да футболга багышланган күбрәк булды. Шул исәптән Казанда узган футбол буенча дөнья чемпионаты вакыйгасының беренче урында булуы аңлашылмый. Сез анда барысы да эшләдегез һәм югары бәя алдыгыз», - дип журналистлар белән аралашканнан соң Владимир Александрович билгеләп үтте.